8 Февраль 2017

Дверные доводчики: основные виды

Реклама по теме Дверные доводчики: основные виды

Звук ляскаючих дверей дратує багатьох, точно так же, як і взагалі не зачинені двері. Справлятися з цим стало набагато простіше, ніж нашим батькам. Так, раніше застосовувалися масивні протівовесние системи, які, на жаль, в домашніх умовах використовувати було складно. Тому в звичайних квартирах стали використовувати пружини, але з ними двері закривалися різко і голосно. Нарешті, всього цього прийшла на заміну гідна альтернатива — дверний доводчик.

Сучасні дверні доводчики мають ряд переваг: вони недорогі, прості в монтажі, можуть використовуватися на будь-яких типах дверей, навіть на міжкімнатних. До того ж, вони передбачають регулювання швидкості закривання, запобігання від удару об якийсь об'єкт, можливість фіксації в певному положенні і т.д.

Дверні доводчики, як і раніше використовуються дверні механізми з цієї ж функцією, мають пружину. Саме вона спочатку розтягується, а потім знову повертається в початкове положення. Але щоб не було такого гучного закривання, як у випадку зі звичайними пружинами, пристрій використовує ще один елемент — амортизатор. Так як амортизатор використовується масляний, в основі дії якого лежить перетікання в'язкого масла з одного клапана в інший при відкриванні і назад при закриванні, то процес закривання дверей виходить плавний і безшумний. Це загальний принцип дії доводчика, але окремі нюанси можуть змінюватися, і саме від цього залежить, до якого типу належить пристрій. А на різних їх видах і зупинимося далі.

верхній доводчик Отже, всі дверні доводчики можна поділити на такі типи:

  1. Верхні. Це найпоширеніший тип, тому, коли ми згадується про дверних доводчиках, часто мається на увазі саме цей тип пристроїв. До речі, і вищеописана схема найбільше характерна саме для цих пристроїв. Такий доводчик встановлюється вгорі двері і може кріпитися як на двері, так і на стіні — все залежить від деяких нюансів монтажу і розташування дверей. Найчастіше можна помітити на дверях верхній доводчик, що працює на зубчастому приводі: в ньому шестерня, з якою пов'язаний важіль, пускає в хід зубчастий штифт або ж зубчастий поршень. Більш досконалі пристрої, але поки не настільки популярні, — це доводчики зі змінним стержнем. Вони мають вал, який змушує пружину рухатися, а також пару поршнів, один з яких змушує двері відкриватися, а другий — закриватися. В результаті конструкція виходить менш громіздкою.
  2. підлоговий доводчик Підлогові. Такі доводчики набули поширення в деяких торгових центрах і магазинах, а також там, де дуже важливий не тільки функціонал дверей, але і їх дизайн. Такі пристрої практично непомітні, але, тим не менш, відмінно справляються зі своїми функціями. Працюють вони за принципом верхніх доводчиків з ковзаючим стрижнем, в яких вони і почали використовуватися після успішного досвіду підлогових доводчиків. Але підлоговими пристроями можна обладнати не всі двері: так, накладається обмеження, в тому числі, і на їх масу.
  3. Але підлогові доводчики є ще не самими замаскованими, адже існують ще й приховані, яких і зовсім непомітно. Так, наприклад, всю конструкцію можна заховати в саме прихований доводчик дверне полотно, як у випадку з доводчиком зі змінним стержнем. Механізм нагадує той, що використовуються в звичайних пристроях, але він ще більш компактний. Але ще більш мініатюрним стає петля-доводчик. Вона досить проста в монтажі, а й вимоглива до параметрів двері: остання повинна бути встановлена ​​ідеально і не бути масивною, оскільки мініатюрний доводчик не зможе коректно працювати з великою важкою дверима.

Ви, напевно, вже встигли помітити, що часто згадується саме маса і параметри двері. Саме вони є важливими параметрами при виборі доводчика. Так, в залежності від того, скільки важить сама двері, і яку має ширину, все доводчики поділяють на кілька класів — від 1 до 7. Так, якщо пристрій 1-го класу розраховано на двері до 20 кг з шириною до 7,5 см , то 7-го класу — до 160 кг і 16 см. Детальніше можна подивитися в таблиці, але звертайте увагу, що якщо двері за різними параметрами потрапляє в різні категорії, то краще орієнтуватися по більшій класу. Але вибирати доводчик з запасом теж не варто, адже тоді можуть відчуватися труднощі при відкритті дверей.

доводчик

Comments are closed.