8 Февраль 2017

Дверной доводчик. Принцип действия и регулировка

Реклама по теме Дверной доводчик. Принцип действия и регулировка

Ідуть часи, коли на входах в громадські будівлі, висіли оголошення: «Не хлопайте дверима!». Застосування доводчиків, службовців для плавного примусового закривання, позбавило від небезпечного проходу через важкі двері з встановленими на них іржавими пружинами.

Принцип дії доводчиків

018 Щоб відкрити двері, додається деяке зусилля, воно передається на доводчик, а конкретніше — на пружину. Розпрямляючись, пружина здійснює закривання. Процес коригування швидкості руху останньої можливий завдяки маслу, залитому в корпус, в якому передбачені регулювальні клапани.

door_1 Звичайно, споживачеві не дуже цікаво пристрій доводчика. Йому важливі якість, можливість кріплення купленої моделі на конкретну двері і, природно, ціна. Не завадить коротко зупинитися на деяких особливостях конструкції різних приладів. В першу чергу вона залежить від розташування доводчика — верхнє воно, нижнє (підлогове) або мається на увазі якийсь інший спосіб кріплення, наприклад вбудовування в дверну коробку або в саме полотно. У більшості випадків обладнання монтують саме зверху. Підходять для цього варіанти з кулачковим і зубчастим приводами, причому найбільш поширені перші. У них є зубчасте колесо, зачеплення за зубчастий же поршень. Якщо шестерінку пересувати в подовжньому напрямку (що, власне, і відбувається при відкриванні дверей), вона захопить за собою і поршень. А той, переміщаючись, здавлює пружину. Розтискаючись, вона тисне в зворотному напрямку, що змушує обертатися вісь шестерні. На ній вертикально розташований важіль (не у вигляді коліна!), Який при цьому описує дугу. Таким чином, вже через нього зусилля передається на самі двері, і та закривається. Але у таких доводчиків на увазі «нетрадиційність» важеля немає плеча, яке оптимально допомагало двері закриватися, а це незручно у використанні. Тому і стали застосовувати привід від кулачкового вала, перш зустрічається тільки в підлогових конструкціях.

king_nsk630_instrukcija Підлогові і рамні пристрої діють за дещо іншим принципом. Тут треба враховувати власну вагу двері, відповідно, потрібен крутний момент, а тому і конструкція повинна бути більш потужною. У ній відсутні важелі, а осі обертання розташовані вертикально. Двері знаходиться на нижній, сердцеобразной. Ось повертається і через встановлений вгорі стрижень тисне на ролик силового замикання, який починає рухатися в корпусі доводчика. Він дозволяє забезпечити синхронність, наприклад, гасячи удари при сильних поривах вітру. Ролик поміщається між двома планками, пов'язаними з поршнем за допомогою штока, розташованого усередині гвинтовий пружини стиснення. І при обертанні осі ця пружина стискається, завдяки чому розчиняються двері. Закривається вона при разжатии механізму. У разі рамної конструкції збільшується (до двох) кількість роликів і пружин.

регулювання

Всі сучасні доводчики можна регулювати, причому як мінімум по двох параметрах, хоча дорожчі механізми настроюються складніше. Так, коригування піддаються швидкість закривання, його затримка, амортизація або гальмо відкриття, швидкість схлопування.

Швидкість закривання — поняття позначає швидкість зачинення дверей. Швидкість схлопування — можливість налагодити роботу, так, щоб швидкість або збільшилася або зменшилася.

Налаштування затримки закривання роблять тоді, коли двері відчиняються на великий кут, первісна ж швидкість повинна бути невеликою. Це дозволить одночасно пройти відразу декільком людям, не побоюючись при цьому зрадницького удару в спину.

Comments are closed.