23 Январь 2015

Який краще септик обладнати для заміського будинку?

Реклама по теме Який краще септик обладнати для заміського будинку?

Сучасний заміський будинок потребує обов'язкового приєднання до каналізаційної системи. Альтернативою може бути автономна система для очищення стічних вод. При виборі системи, що виконує роль заміської каналізації враховуються певні параметри, до яких відноситься кількість членів сім'ї, глибина грунтових вод, можливість скидання вже очищених стоків і фільтраційна здатність грунту. Якщо ви не можете самі визначити всі необхідні показники для вибору відповідного септика, то краще звернутися до фахівців даної сфери, які допоможуть вирішити питання з автономною каналізацією. З моделями септиків можна ознайомитися на сайті http://septik-bars.ru/, де представлений детальний огляд системи, а також всі переваги її використання.

Системи утилізації відходів (септики) Для самостійного устаткування септика на ділянці необхідно розуміти, як працює септик: очищення стічних вод здійснюється в кілька етапів, тому резервуар повинен складатися з декількох камер, призначених для різних ступенів очищення. Відходи з дому надходять в першу камеру, де фільтруються великі і нерозчинні частинки. У наступній камері спеціальні бактерії переробляють органічні відходи на складові (газ, вода, нерозчинний мул). Остання камера служить безпосередньо для відводу освітленої води в грунт або розташований неподалік водойму. Резервуари для першої та другої камери повинні бути надійно герметизовані, щоб стічні води не потрапляли в грунт.

Як зробити септик з цегли?

Обладнати септик на ділянці можна двома способами: використовувати для будівництва бетонні кільця або обладнати ємність цегляними стінами.

Системи утилізації відходів (септики) Для будівництва ємності з цегляними стінами необхідно підготувати котлован. Каналізаційна труба повинна розташовуватися на глибині промерзання грунту. Розрахуйте глибину котловану з урахуванням обсягу резервуара. Засипте дно щебенем і ущільніть, використовуючи трамбування. Потім встановіть опалубку, з поділом на секції. Залийте дно цементним розчином (як правило, використовується бетон марки М-200). Через 3 дні, необхідні для того, що б бетон застиг, приступаємо до будівництва стін. Товщина стін з цегли повинна бути 25 см, товщина перегородок 12 см. Перший перелив між камерами обладнується на висоті 30 см від дна. Другий перелив повинен розташовуватися на 10 сантиметрів нижче отвори випускної труби. Після цього необхідно герметизувати стіни. Краще використовувати спеціально призначену для цих цілей промислову гідроізоляцію. Можна використовувати бетонний розчин і для стін, заливаючи його в спеціально побудовану опалубку. У такому випадку стіни необхідно попередньо армувати металевим прутом або куточком.

Після того, як стіни готові і герметизовані, з армованого бетону виконуємо перекриття камер. Необхідно відразу передбачити наявність у перекритті оглядових люків для контролю наповненості резервуарів та здійснення регулярного чищення. Далі засипаємо готовий резервуар шаром глини, після якого засипаємо грунт.

Як зробити септик з кілець?

Системи утилізації відходів (септики) Для будівлі однієї камери септика необхідно 3 бетонних кільця. Вириваємо котловани за кількістю камер септика. Для установки кілець буде потрібно автокран. Кільця встановлюються одне на одне. Перед установкою кілець в першу і другу камеру необхідно також залити дно розчином. Щілини між кілець необхідно ретельно загерметизувати. Між камерами необхідно змонтувати систему переливів, а потім накрити всі камери спеціальними люками. Таким чином, будівництво септика своїми руками обходиться в кілька разів дешевше, ніж покупка і монтаж промислових резервуарів. І пам'ятайте, грамотно побудована каналізація збереже ділянку в чистоті, а вас позбавить від багатьох негативних моментів пов'язаних з експлуатацією звичайних вигрібних ям.

Місце розміщення септика

За вимогами СНиП та санітарно-гігієнічних норм, резервуари для очищення стічних вод повинні бути розміщені таким чином:

  • віддаленість від доріг і місць стояння автотранспорту, не менше 2 м;
  • віддаленість від фундаменту будинку, не менш 6 м;
  • віддаленість від місця забору води: для суглинистой грунту, не менше 20 м, для піщаної — 50 м.

Системи утилізації відходів (септики) Якщо ви плануєте регулярно відкачувати вміст ємності, то септик повинен бути розташований таким чином, щоб була можливість під'їзду ассенізаторской машини. Також не варто розміщувати ємність на великі відстані, тому що це утруднить прокладання каналізаційних труб. Враховуйте і величину, на яку промерзає грунт у вашому регіоні. Якщо каналізаційні труби та робочі зони септика знаходяться вище точки промерзання, необхідно утеплити труби і резервуар.

Для розрахунку обсягу першої камери резервуара використовуються такі величини:

  • середньодобова витрата води на одну людину близько 200 л;
  • обсяг першої камери септика повинен дорівнювати обсягу стічних вод за 3 доби.

Матеріали по темі:

Системи утилізації відходів (септики)
Як вибирати септик для дому. Енергозалежні і незалежні види оч …

Автономна біоканалізація
Про автономні системи Біоканалізація, їх плюси і мінуси. Автономні …

Септик своїми руками
Спорудження септика своїми силами цілком можливо при правильних розрахунок …

Вигрібні ями і септики для приватного будинку
Якщо приватний будинок не підключений до центральної системи каналізації, то пр …

Системи біоочищення стічних вод приватного будинку
Для того щоб максимально ефективно очистити стоки власного част …

Труби для каналізаційної системи: види та характеристики
Сьогодні жодна квартира або ж будівля не будується без спорудження інже …

Каналізація при заміському будинку — види і характеристики
Заміські будинки вимагають обов'язкове облаштування каналізаційної систем …

Добавить комментарий