28 Апрель 2013

Вікна Вінниця

Реклама по теме Вікна Вінниця

Вікна Вінниця


Можливі проблеми при установці пластикових вікон Виробник пластикових вікон — компанія Бізнес-М — представляє вашій увазі корисні матеріали з області віконного скління. Даний матеріал буде вам корисний, якщо ви хочете підготуватися до установки нових вікон. Опубліковано за матеріалами журналу «Віконне огляд». Замовники.

Вікна вінниця ціни

Як іноді буває насправді … За правилами вікна можна встановлювати і в так званих «тимчасово звільнених», і в житлових квартирах. Звичайно, монтажникам зручніше, щоб все відбувалося під час ремонту, а ще краще, щоб ви не жили в цей момент в квартирі (вам, до речі, це теж вигідніше: якщо найняті вами для загального ремонту робочі виламати і винесуть старі рами, а монтаж вікон почнеться не з демонтажу, а безпосередньо з монтажу — це обійдеться відсотків на 15 дешевше).

Але якщо ремонту немає, змиріться і підготуйте фронт робіт. Засідка № 1. Погано підготовлений фронт роботи В очікуванні вікон ви проходжувалися по квартирі.

Стоп! А ви підготувалися до прийому?

В якому стані фронт роботи? Чи можуть монтажники почати працювати відразу, або їм доведеться перетягувати меблі і торсати господарів: чи немає газетки — під ноги постелити?

Відсуньте меблі від вікна, запасіться ганчірками, відрами і сміттєвими пакетами, постеліть на підлогу плівку. Хоча плівка врятує паркет тільки від дрібного сміття, а від падіння цегли, кувалди та інших важких предметів краще додатково захистити підлогу оргалітом або фанерою. Ще одна біда: дрібна вапняна пил. Вона неминуче з’явиться при виламали старих рам. І на жаль, обов’язково заб’ється в побутову техніку і може серйозно пошкодити її. Тому ретельно укрийте плівкою або папером телевізори, магнітофони та іншу апаратуру, навіть якщо вона знаходиться в іншій кімнаті.

Я вам це настійно раджу — сама стала жертвою вапняного запилення. Цей пил така дрібна і липуча, що я двічі відносила в ремонт наш музичний центр, але до кінця лінзу, яка бере участь у відтворенні звуку з компакт-дисків, так і не відчистили.

І досі заїдають «пластинки» в пам’ять про те далекому дні, коли нам вставляли вікна. РІШЕННЯ. Краще робити монтаж вікон під час ремонту, коли в квартирі немає меблів і не живуть люди.

Але якщо такої можливості немає, треба підготувати фронт робіт для монтажників: відсунути меблі від вікна, застелити підлогу і закрити папером або плівкою меблі. Засідка № 2. Заміри прорізу зроблені неточно Але нанесений мені пилом збиток ніщо порівняно з іншою проблемою: якщо заміряють помилилися з вимірами.

Наприклад, деякі клієнти просто свідомість втрачають, коли з’ясовується, що нова рама натуральним чином вивалюється з віконного отвору. На жаль, це типовий випадок для будинків сталінської забудови.

Там стіни товсті, а між зовнішньою і внутрішньою стінами прокладений утеплювач. Поки стіну не розкриєш, не зрозумієш, якого розміру цей утеплювач. Помилка часом буває така серйозна, що доводиться знімати нові розміри і робити нові рами.

Зрозуміло, що фірма все переробляє за свій рахунок, але вам-то як з виламаними вікнами сидіти? Це ще добре, якщо поверх високий і ви в цій квартирі поки не живете. А якщо живете?

А якщо взимку? Оконщік «підуть вам назустріч» і запропонують все виправити на місці.

Якщо прорахунок не дуже великий (до 1 см по периметру), то наростять раму за допомогою додаткових пластин з того ж матеріалу, що і сам профіль (ця штука називається «розширювач профілю»). Якщо провали великі, то зроблять дерев’яну «чорну» раму (не в сенсі кольору, звичайно, а в сенсі, що її видно не буде, тому що вона встановлюється в порожнечі, що утворилися).

Це не загрожує теплоізоляції і міцності конструкції. А іноді «зайве» простір закладають цеглою, і тоді зменшується площа проникнення світла в приміщення. РІШЕННЯ.

Проконтролюйте, щоб монтажники заміряли проріз не тільки зовні, але і зсередини, особливо якщо будинок — сталінської споруди. Після замірів (і до монтажу) не треба чіпати проріз з зовнішньої сторони: ні видаляти з нього стару штукатурку, ні зашивати вагонкою, ні укладати додатковий ряд цегли — загалом, не можна міняти розміри отвору.

Засідка № 3. Вікна доставлені із запізненням Буває, що монтажники привозять вікна із запізненням … на день.

Ви сидите вдома, чекаєте, а вони все не з’являються. Справа в тому, що не у кожної фірми є своя машина для доставки.

А навіть якщо є свій транспорт, то, як мені сказали, «ви ж не одна, замовлень багато — чекайте». Тому не розраховуйте, що вікна привезуть хвилина в хвилину, як ви домовлялися. Та й на фірмі постараються точного часу не називати.

Ось приклад. Одній моїй знайомій пообіцяли, що привезуть нові рами після п’ятої вечора.

Вікна встановлювали в квартирі, де ніхто на час ремонту не жив. Господарі приїхали до терміну, сидять, пилом дихають, вікон все немає і немає. Подзвонили в офіс, там кажуть, мовляв, виїхала машина, ще вранці.

Чекайте, буде. Ті з чоловіком почекали-почекали да на останньому поїзді метро додому поїхали.

Машина таки прийшла. Опівночі. Посигналили.

Подзвонили. І поїхали.

І зовсім незрозуміло, хто повинен оплачувати вторинну доставку? Якщо ви обмовили час доставки в договорі, можете пред’явити претензію фірмі.

А якщо до складання договору ви поставилися формально і пункту про відповідальність там немає, то вимагати справедливості буде важко. РІШЕННЯ.

У договорі, який укладається з фірмою-продавцем-установником вікон, обов’язково обговоріть час доставки («від» і «до»). Якщо фірма порушить договір, вимагайте відшкодування збитку через суд. І не поспішайте підписувати папір про приймання вікон. Тепер — про проблеми, що виникають безпосередньо під час монтажу вікон. Їх, на жаль, теж вистачає.

Засідка № 4. Вікна неправильно встановлені і закріплені Вставляти вікна повинні фахівці тієї віконної фірми, яка їх продала. Чому? Та тому, що у кожного виду профілю є свої особливості.

Наприклад, алюмінієві «теплі» вікна встановлюються тільки на анкерні пластини, а не на саморізи або анкерні болти. Самонарізи запросто можуть просвердлити і пошкодити теплоізоляційну прошарок з поліаміду, яка знаходиться всередині алюмінієвих «теплих» рам. Так що моя порада: насамперед поцікавтеся у майстра, на що він збирається «садити» ваше алюмінієве вікно.

Якщо він відповість: «На саморізи», — відразу скажіть йому «до побачення» і викликайте більш кваліфіковану бригаду. До речі, простежте, щоб кріплення не був занадто тугим, інакше вікно вигнеться і прийме бочкоподібний вид. Ще потрібно простежити, щоб вода не потрапила через кріпильні отвори всередину центральної камери профілю. З неї вода вже нікуди не дінеться, а це може призвести не тільки до корозії металу всередині вікна і промерзання профілю взимку, але й до повного руйнування вікна.

Але навіть якщо майстер знає все про кріпленні «на п’ять балів», це не означає, що він не зробить помилки в чомусь іншому. Наприклад, не забуде вивірити раму за рівнем і не встановить її криво.

Якщо рама встановлена ​​криво, не вивірена по рівню, фірма ні за що не визнає своєї провини. Скажуть, мовляв, будинок у вас такий, «повзе» потихеньку.

Звичайно, кому охота заново всі укоси розбивати і вікно випрямляти. Тому важливо самому цей відповідальний момент проконтролювати. Як? Попросіть поглянути особисто на свідчення рівня (інструмент такий, дуже доступний для розуміння).

Якщо бульбашка повітря знаходиться рівно посередині лінійки, а не скочується в сторону, — можна продовжувати монтаж. Отже, встановили, вивірити горизонталь і вертикаль. Знову підійдіть, подивіться, які зазори залишили (маються на увазі проміжки між стіною і рамою).

Вони повинні бути 2-3 см. Якщо зазори менше, практично не залишиться місця для піни. А між тим, піна, крім теплоізоляції, виконує роль амортизатора: якщо вікно почне-таки перекошує, рама, як в подушку, упреться в піну і зав’язне там. Процес деформації буде зупинений без збитку для віконної конструкції. А ось жорстка закладення (цемент або дерев’яні бруски) тут не годиться.

Ні в якому разі не допускайте, щоб вікно «висіло» на дюбелях, так як металопластикове вікно з двокамерним склопакетом, наприклад, важить чимало, і ні монтажна піна, ні дюбелі його не втримають. Вікно повинне стояти на нижніх несучих колодках, які не віддаляються після монтажу.

РІШЕННЯ. Ваша особиста присутність при монтажі і контроль за роботами просто необхідні. Перевірте, щоб кріплення рам не був занадто тугим.

Інакше вікна вигне. Слідкуйте, щоб в кріпильні отвори не потрапила вода. Якщо вікна «теплі» алюмінієві, то перевірте, щоб їх ставили тільки на анкерні пластини.

Погляньте на свідчення рівня. Потім огляньте зазори між стіною і рамою і простежте, щоб їх заклали саме піною, а не цементом.

І не забудьте: до того як склопакети будуть поставлені на місце, необхідно, щоб зовнішній зовнішній шов між рамою і стіною був загерметизований. Інакше доступ до зовнішніх швах буде закритий і його не можна буде обробити.

Існує три способи кріплення: саморізи, анкерні болти і анкерні пластини. За допомогою саморезов і анкерних болтів кріплення здійснюється безпосередньо крізь віконну коробку. У цьому випадку потрібно зняти з рами всі стулки і склопакети на час монтажу, але зате можна кріпити вікно практично в будь-якому отворі, і все навантаження йде на внутрішню арматуру вікна.

Кріплення за допомогою металевої пластини-анкера, чіпляється за спеціальний пластиковий замок на зовнішній стороні коробки, спрощує процес нівелювання вікна по рівню і схилу й не залишає слідів на торцевій поверхні пластику. Можна сперечатися, який з методів краще. На практиці вибір методу визначається особистими смаками монтажників і, частково, формою металевої арматури всередині коробки.

Засідка № 5. Монтажники неправильно зробили запенивание Для чого потрібно запенивание? Піна заповнює всі нерівності і порожнечі і є додатковим утеплювачем. З піною теж можуть виникнути проблеми.

По-перше, до складу більшості пен входить горючий газ, тому при роботі поряд з ними не повинно бути джерел вогню (не можна курити). Всі заходи безпеки при роботі з піною повинні бути вказані на упаковці (в тому числі і те, що піна швидко прилипає до речей і дуже погано змивається, тому працювати з нею потрібно в рукавичках, а стоїть поруч меблі закривати поліетиленом або ганчірками). По-друге, піна боїться сонця, тому всі шви, залиті піною, прийнято зафарбовувати укривной (тобто непрозорою) фарбою або штукатурити.

Наносити її можна тільки після повного висихання піни, але до того, як вона почне обсипатися від сонця. (Тут треба обмовитися: деякі «просунуті» фірми вважають, що зафарбовування піни фарбою — вчорашній день, і використовують інші способи ізоляції, див нижче.) По-третє, піна боїться вологи.

Треба простежити, щоб запінені місця гідроізолювати відразу, інакше перший же злива її розмиє. По-четверте, після роботи з піною завжди залишається надлишок, виповзають за кордону шва. Його потрібно рівно відрізати перед фарбуванням.

За правилами надлишки відрізають тільки після повного висихання піни (повністю вона висихає за 48 годин, а для того щоб вона розбухла і заповнити порожній простір в стиках, необхідно 24 години). Якщо підрізати невисохлу піну, вона негарно вилізе з щілин.

При зрізанні надлишків піни з’являться відкрилися всередині порожнечі. Панікувати не варто — так і повинно бути.

Чим більше порожнеч, тим краще теплоізоляція — піна повинна бути мікропористої. І ще: коли монтажники підуть і ви залишитеся наодинці з розбухає піною герметика, утримайтеся від спокуси длубати в ній пальцем. І суворо забороніть всім домочадцям відкривати вікна і балкон (дайте піні спокійно висохнути!

). РІШЕННЯ. Справжні професіонали не залишають надлишків піни, тому що для запеніванія використовують балончики з пістолетом, дозуючим надходження піни. Якщо такого обладнання у монтажників немає, то навряд чи можна розраховувати на якість.

Швидше за все, ці майстри — з фірм-одноденок. — Волога — основний «ворог» заповненого монтажною піною зазору між віконною рамою і бічними поверхнями віконного отвору.

Тепле повітря може містити більше вологи, ніж холодний. Тому при проникненні теплого повітря з приміщення в зазор, температура в якому нижчі, ніж в приміщенні, відбувається випадання конденсату (надлишкової вологи). Це призводить до поступового руйнування монтажної піни в зазорі.

Що робити? Треба зробити так, щоб шов з боку приміщення був ізольований абсолютно герметично, а із зовнішнього боку, тобто з боку вулиці, був проникний лише зсередини віконної рами і не дозволяв атмосферній волозі проникати всередину шва. До речі, чи не забули монтажники винести (і вивезти) старі рами? Будівельне сміття теж може стати проблемою.

Засідка № 6. Ви не обумовили в договорі вивіз будівельного сміття На жаль, далеко не всі віконні компанії пропонують послугу «вивіз сміття». Для фірм заняття це зовсім не вигідне. Звичайно, що говорити, винести старі виламані рами на вулицю найчастіше можна тільки пішки по сходах: не в кожен ліфт їх помістиш.

Але навіть якщо вам їх винесли, що далі? На смітник?

За це можуть і оштрафувати. — У 1996 році особливим розпорядженням мера Москви будівельне сміття з приватних квартир і організацій забороняється залишати в межі міста, — розповіла нам керуюча будинками домоуправління № 4 Міщанського району м. Москви Ольга Кулієва.

- Якщо ви все-таки винесете старі рами на смітник, вам подзвонять з Жеку і повідомлять: якщо сміття не приберете протягом доби, то зобов’язані будете сплатити його вивіз будинкоуправлінню. Наприклад, у Центральному окрузі Москви за винесення будівельного сміття з житлового будинку в двір без подальшого вивозу накладається штраф у розмірі 2-2,5 тисячі рублів (в залежності від габаритів сміття).

Тому уважніше складайте договір. І якщо в рекламі фірми вказана послуга «вивіз сміття», то фірма зобов’язана вивезти сміття за межі МКАД своїми силами (тобто сама замовить контейнер, куди занурить старі рами). Головне — щоб у договорі, укладеному між замовником та фірмою, стояв пункт «вивіз будівельного сміття», де обумовлені всі умови і терміни.

РІШЕННЯ. Обов’язково внесіть до договору пункт про вивезення сміття.

Причому потрібно обумовити, хто замовляє контейнер, і вказати ціну на цю послугу. Йдемо далі.

Якщо піна безперешкодно затверділа, сміття вивезли, рама стоїть «на смерть» і не перекосилася, настає наступний номер програми. А саме — закладення стиків і укосів.

Але перед цією роботою треба зробити перерву на 24 години. Засідка № 7. Помилки при закладенні укосів і установці відливів Укіс — частина віконного отвору, що обрамляє вікно зверху і з боків.

Укоси бувають всередині і зовні приміщення. Вони закривають шви з’єднання рами з віконним отвором.

Укоси бувають штукатурні і накладні (наприклад, з дерев’яного шпону або пластикових пластин). Але не варто думати, що під пластини і шпони стіну не треба штукатурити.

Треба, і дуже ретельно: штукатурка вирівнює пошкоджену поверхню стіни. Значить, укоси не потріскаються і не перекосять з часом.

Перш ніж приступити до обробки, робочі або монтажники повинні очистити поверхню від старої штукатурки, закласти що утворилися при демонтажі старої віконної коробки порожнечі (під підвіконням і по всьому периметру вікна) і гідроізолювати шви. На сьогоднішній день найпоширенішими способами обробки внутрішніх віконних укосів вважаються: 1. Штукатурні укоси. Традиційний і широко відомий спосіб обробки як внутрішніх, так і зовнішніх укосів, цілком відповідний для будинків будь-якого типу (цегельних, бетонних, панельних). 2. Укоси, оброблені панелями ПВХ. Найбільш зручний варіант для панельних і блокових будинків, ширина укосів в яких не перевищує 250 мм, т. к. це максимальна ширина панелі з ПВХ. 3. Укоси з листів ПВХ. Найбільш ефективний варіант при обробці внутрішніх укосів шириною більше 250 мм. Частіше такі укоси бувають в цегляних будинках.

Листи представляють собою плити з спіненого ПВХ товщиною 10 мм. 4. Укоси, оброблені дерев’яним шпоном. Найдорожчий варіант обробки внутрішніх укосів.

Шпон товщиною не менше 4 мм, отриманий частіше з хвойних порід дерева, рідше дубовий, чудово гармонує з дерев’яними рамами. На зовнішніх укосах проводяться тільки штукатурні роботи.

Перейдемо до відливам. Відлив (відливка) — так називають зовнішню нижню частину віконного отвору. Це той же підвіконня, але тільки з зовнішньої (вуличної) боку.

До речі, внутрішній підвіконня можна встановити і через місяць, і через два роки — і в принципі нічого не трапиться. А ось відлив треба робити відразу.

Інакше вода з вулиці буде підтікати під раму, і вона почне гнити. Відлив і підвіконня бажано встановлювати під вікно, а не встик до нього, щоб вода не змогла просочитися в місце з’єднання.

При установці відливу нижня кромка коробки вікна повинна бути не нижче зовнішнього краю прорізу. Це необхідно для того, щоб не перекрити спеціальні водовідвідні отвори на зовнішній стороні віконної коробки.

Крім того, стик між відливом і рамою (так само як між підвіконням і рамою) потрібно герметизувати. Для відливу штукатурні роботи не потрібні, і встановлюється він на піну або на клейку основу.

РІШЕННЯ. Не забудьте при монтажі вікна встановити відлив (цей момент потрібно обумовити в договорі з фірмою).

Comments are closed.