11 Июнь 2012

Як правильно поставити пластикові вікна та двері.

Реклама по теме Як правильно поставити пластикові вікна та двері.

Пластикові вікна (ПВХ) в даний час стали зовсім звичайним будівельним елементом. Практично у всіх новобудовах, навіть малобюджетних, пластикові вікна зі склопакетами встановлюються спочатку. Така ж тенденція спостерігається і в приватному будівництві. Тим же. Хто будувався років 10-15 тому або має квартиру в будинку, зданому в експлуатацію в той же час, доводиться замінювати звичайні дерев’яні рами на пластикові самостійно.

Що дає пластикове вікно? Перш за все — різке утеплення квартири за рахунок відсутності різних піддування з щілин. Значно поліпшується звукоізоляція. Пластикове вікно має і презентабельний зовнішній вигляд.

Але пластиковим вікнам притаманні й деякі недоліки. Наприклад, через відсутність мікрощілин в рамі погіршується провітрювання квартири і підвищується вологість. У проектах будинків, особливо приватних, пишуть — провітрювання — «природним чином», маючи на увазі щілини в дверях і вікнах. Але сучасні технології вже не допускають наявності подібних щілин. Іноді відсутність такої природної вентиляції призводить до утворення конденсату на склі пластикового вікна.

Іншими словами, пластикові вікна треба теж ставити «по розуму», що б максимально використовувати їх позитивні якості і постаратися нейтралізувати негативні. Заміна дерев’яних вікон на пластикові має масу нюансів, з якими слід ознайомитися незалежно від того, замовляєте ви пластикові вікна з установкою «під ключ» або просто купуєте їх для самостійної установки. І навіть спостерігаючи за майстрами, буде все ж таки краще розуміти сенс вироблених ними операцій, що б проконтролювати повне дотримання технології установки пластикового вікна.

На нашому форумі вже неодноразово обговорювалися теми, присвячені установці пластикових вікон в будинку і квартирі, в т.ч. самостійно (наприклад — Самостійна установка пластикового вікна, досвід робіт.). І що б прояснити багато «тонкі моменти» в установці і експлуатації пластикових вікон, я вирішив звернутися до професіоналів з фірми «Бізнес-М», багато років займаються виробництвом і установкою вікон з використанням профілю VEKA більше 10 років. Цією інформацією я і ділюся.

Обмір.

Обмір світлових прорізів у стіні має свої особливості. Проріз може як мати т.зв. «Чверть», в яку впирається рама (вона зазвичай є в цегляних і дерев’яних будинках), так і не мати її (бетонні монолітні стіни або стіни з блоків). Наявність чверті в стіні треба враховувати обов’язково, хоча ізмерятеся тільки світловий отвір.

Якщо чверть є, до пластикове вікно виготовляється таким чином, що б профіль заходив за чверть, упирався в неї і світловий отвір не сильно зменшувався. Якщо ж чверті немає, то рама вікна робиться таким розміром, що б вона вся входила в отвір з невеликим зазором.

При вимірі бажано перевірити проріз і на прямокутність. У прямокутному отворі довжини діагоналей будуть рівні. Якщо цього не зробити, то можна потрапити в неприємну ситуацію, особливо якщо зазори між рамою і стінами зроблені мінімальними. Рама може просто не стати в проріз і доведеться або її переробляти, або підтісувати стіну, що не завжди можливо.

Вибираючи ширину відливу зовні не прагнете зробити його максимально широкому, так як дощові краплі, стукають по ньому — досить сильний дратівливий чинник.

Так само не слід захоплюватися й надмірною шириною підвіконь. Через те, що профіль вікна досить тонкий 70-100 мм, утворюється дуже глибока ніша, практично на всю товщину стіни. Це і так ускладнює провітрювання цієї ніші і може привести до появи конденсату на стеклах. І якщо «випустити» з ніші ще і підвіконня, який перекриває потік теплого повітря від радіатора опалення (з розташовують зазвичай під вікнами), то вентиляція припиниться взагалі. Достатньо, щоб підвіконня виступав за площину стіни на 2-3 см, не більше.

Вобщем, помилок вимірів буває достатньо і треба поставитися до цієї операції дуже відповідально.

Виробництво (виготовлення) пластикових вікон.

При виготовленні вікна, ще на виробництві на нижню частину рами повинен бути встановлений спеціальний «Підставочний профіль» (ще можна зустріти його позначення, таке як «підрамний профіль»). Підставочний профіль кріпиться до нижньої частини віконної, а також дверний, рами і на етапі складування і доставки запобігає дряпання віконної, а також дверної конструкції. Надалі, при монтажі, до подставочной профілем кріпиться водовідлив і підвіконня. Таким способом при їх кріпленні профіль самої віконної рами залишається неушкодженим.

Доставка вікон повинна здійснюватися на спеціалізованому транспорті. Як правило, для цього використовуються автомобілі класу ГАЗЕЛЬ, обладнані пірамідами. Піраміда призначена для дбайливого транспортування скла у вертикальному положенні, склопакетів і віконних блоків на автомобільному транспорті. Компанія, що здійснює доставку вікон, гарантує цілісність виробів, відсутність у них ушкоджень і деформацій. Віконні вироби та комплектуючі перевозяться в зібраному вигляді, з відрегульованими механізмами фурнітури. Замовник приймає вікна на вигляд і комплектації. У разі відсутності заперечень розписується у транспортній накладній (або будь-якому іншому документі, прийманні виробів). Це робиться у випадку, якщо ви збираєтеся встановлювати вікна самостійно.

До цього моменту вся відповідальність за збереження вікон лежить на підряднику. Якщо ж ви замовляєте вікна з установкою, то процес приймання вікон не є обов’язковим, ви можете приймати всю роботу на стадії її завершення.

Доставка вікон безпосередньо до місця їх монтажу інколи є непростим завданням. Особливо це актуально якщо замовляється скління великої за площею отвору (наприклад лоджії) однієї конструкцією. Великогабаритні рами піднімаються з використанням альпіністського обладнання на тросах з боку отвору (лоджії) безпосередньо до місця монтажу. При піднятті в квартиру (на об’єкт), можливо буде потрібно розібрати віконний блок. В такому випадку, для полегшення підйому, з рами витягають стулки (склопакети). Оскільки при монтажі віконної конструкції стулки і склопакети з рами все одно витягуються — їх установка назад в раму не обов’язкова. Таку роботи виконати самостійно просто неможливо. Тому слід правильно оцінювати свої сили, особливо якщо ви плануєте якісь роботи виконувати самостійно. Пластикові вікна і склопакети — досить важкі вироби.

Установка пластикових вікон.

Перед демонтажем вікна слід обов’язково зробити контрольний обмір привезених віконних рам. Оскільки не можна виключати людський фактор і помилки на виробництві. Інакше можна опинитися в ситуації, коли старе вікно вже демонтовано, а нове — неможливо вкласти.

Якщо розміри віконних рам відповідають віконних отворів слід приступати до демонтажу старих конструкцій. Звернемо увагу, що демонтаж вікна — дуже курний процес (чим старіше будинок — тим більше пилу). Тому заздалегідь укрийте меблі та підлога клейонкою або матерією. Підхід до вікна повинен бути вільний. Це слід зробити для полегшення завдання монтажників і щоб уникнути псування майна.

Демонтаж старої віконної конструкції відбувається в такій послідовності:

- Зняття стулок;

- Розпилювання і виламування імпоста (дерев’яної перегородки, що розділяє вікно на стулки);

- Демонтаж старого відливу;

- Розпил і виламування нижньої частини старої віконної рами;

- Виламування бічних і верхньої частини старої віконної рами;

- Віконний проріз звільняється від сміття, великої пилу (термін служби монтажної піни, накладеної на брудну поверхню, скорочується в кілька разів, та й прилипає вона погано), масляних плям. Коли робота з монтажною піною виробляється при мінусовій температурі, оброблювані поверхні необхідно очистити від льоду і інею. Найкраще отвір ретельно пропилососити.

Примітка: У процесі демонтажу в деяких будинках, де відсутня чверть в стіні і віконна рама заведена за укоси, буде потрібно сдалбліваніе укосів. Сучасні схеми монтажу передбачають повне звільнення віконного отвору (демонтується старий підвіконня). Порядок відновлення пошкоджених ділянок отвору під витягнутою коробкою встановлюють за погодженням із замовником. Згодом зовнішні укоси відновлюють оштукатурюванням або роблять спеціальні декоративні укоси.

Установка пластикового вікна відбувається в кілька етапів. Ці етапи відрізняються, залежно від того, як передбачається завершувати обробку віконного отвору. Якщо передбачається тільки установка вікна:

- Віконний проріз в місці, де буде відбуватися запеніваніе, змочується водою з пульверизатора: розширення і швидкість застигання піни (полімеризації) збільшаться;

- При використанні для обробки монтажного шва оздоблювальних матеріалів, таких як паропроникна саморасшіряющаяся ущільнювальна стрічка (ПСУЛ) і пароізоляційна стрічка — вони наклеюються на раму. Основна функція ПСУЛ зводиться до захисту піни від УФ випромінювання, захист від опадів, не перешкоді видаленню пароподібної вологи з центрального шару, ущільнення зазору між рамою і чвертю стіни.

Примітка: Віконний проріз повинен бути рівний, з правильною геометрією, у противному випадку, застосування цих будівельних матеріалів не можливо. Для застосування ПСУЛ крайки і поверхні зовнішніх і внутрішніх укосів не повинні мати виколовши, раковин, напливів розчину та інших ушкоджень висотою (глибиною) більше 10 мм. Ширина зовнішнього зазору між лицьовою поверхнею рами і чвертю, що закривається ПСУЛ, строго визначена для типорозміру ПСУЛ. Як правило, використовуються Псули з зазором А 3 — 5 мм, 6-10 мм. При розширенні ПСУЛ більш нормованих значень падає їх гідроізоляційна здатність.

- Рама встановлюється у віконний проріз, регулюється в площинах (виводиться за рівнем): віконні блоки встановлюють за рівнем в межах допустимих відхилень (не більше 1,5 мм на 1 м довжини) і тимчасово фіксують настановними клинами в місцях кутових з’єднань коробок і імпостів. Встановлювати клини поперек профілю не можна, так як це порушить його прямолінійність! Зусилля повинне бути спрямоване тільки уздовж профілю.

У нижньому вузлі примикання коробки в якості монтажних опор (настановних клинів) установлюються опорні колодки. Якщо в приміщенні декілька вікон, слід вирівняти за рівнем висоту всіх підвіконь. Після установки і тимчасової фіксації, коробку віконного блоку кріплять до стінного прорізу за допомогою кріпильних елементів;

- Кріплення рами проводиться на анкера або анкерні пластини (залежно від площі і ваги віконного вироби, конструкції стінового прорізу, міцності стінового матеріалу, величини вітрових і інших експлуатаційних навантажень). Для кріплення віконних блоків до монтажних дерев’яним заставних елементів і дерев’яним коробок допускається застосування будівельних шурупів. Категорично забороняється використовувати цвяхи.

Примітка: Відстані між кріпильними елементами для пластикових вікон 700-800 мм. Обов’язково слід простежити, щоб профіль віконної рами не прогинався в місцях кріплення. Це запобіжить заклинювання фурнітури при подальшій експлуатації вікна.

- Зазори між стіною і віконною рамою запінюються монтажною піною, бажано з використанням спеціального пістолета для монтажної піни.

- Інсталяційні клини видаляють після запінення, місця їх установки заповнюють утеплювача (піною).

Що важливо знати при роботі з піною: При розпиленні балон потрібно тримати дном вгору, інакше вийде все повітря і балон залишиться без тиску, тим самим виявиться непридатним для застосування.

Шов заповнюється знизу вгору рівномірними зигзагоподібними рухами, залишаючи піні для розширення приблизно половину обсягу щілини. Порожнини глибше 50 мм заповнюють у кілька підходів, чекаючи висихання кожного шару. Після застосування, незастиглу піну з одягу та інших предметів можна видалити ацетоном або спеціально призначеним для цього миючим засобом. Якщо краплі піни потрапили на поверхню профілю або скла краще дочекатися її висихання, і потім вона легко віддалиться з гладкої поверхні. В іншому випадку ви ризикуєте отримати важко виводяться розлучення.

Середній час первісного сушіння піни (можна доторкатися) — близько 10-20 хвилин. Остаточно застигає піна через 4-6 годин, цей час безпосередньо залежить від температури і вологості навколишнього повітря. Застигла піна не витримує дії сонячних променів, тому при зовнішніх роботах після остаточного застигання її необхідно додатково захистити за допомогою фарби або штукатурки.

- До подставочному (підрамні) профілю кріпиться підвіконня (зсередини приміщення) і відлив (зовні). Якщо обробка прорізу не передбачає їх застосування — ці комплектуючі не використовують;

- Навішуються стулки вікна і проводиться їх регулювання.

Примітка: під підвіконням після установки вікна залишається зазор (звичайно 5-15 см), який заповнюється піною або розчином, в залежності від умов надання послуг. Зверніть на це увагу, при замовленні вікна в компанії.

За часом всі ці роботи з монтажу одного вікна займають близько 2-3 годин, в залежності від складності прорізу.

Примітка: у разі серйозних конструктивних порушень віконного прорізу відбудовні роботи можуть зайняти значно більше часу.

Обробка укосів може вироблятися вже в той же день або на наступний — якщо укоси не штукатурні, а пластикові або гіпсокартонні. Для штукатурної обробки укосів слід дочекатися повного застигання монтажної піни, зрізати надлишки і приступати до обробки укосів. Важливо знати, що при обробці віконних укосів штукатуркою, можливе розтріскування укосів після фінішної обробки. Це пов’язано з різним розширенням матеріалів — пластику й пескобетона на вплив температури. Як один із способів зробити штукатурні укоси більш «пластичними» — додати в заміс небагато прального порошку (існують і інші популярні способи). Якщо ви все-таки боїтеся виникнення на віконних укосах тріщин, зупинити свій вибір стоїть на інших варіантах обробки віконних укосів.

Монтаж пластикових віконних укосів в комплексі з установкою пластикового вікна, мабуть, найпростіший і практичний варіант. Сьогодні це найпоширеніший варіант обробки укосів. Укоси (звичайно це пластикові панелі із заповненням або без) нарезаются під розмір і заводяться під раму (для цих цілей також дуже ефективно використовувати спеціальні стикувальні профілі). Простір під укосами утеплюється (для цих цілей застосовується та ж монтажна піна), край кріпляться саморізами. Наличник у формі куточка закриває капелюшка саморезов і торець пластикової панелі.

Існує і ще один спосіб зробити теплі та практичні укоси. У цьому випадку використовуються технології теплих фасадів. Стіни по периметру вікна (виключаючи підвіконня, природно) обклеюються екструдованим пінополістиролом, якому надається потрібна форма. Потім ЕППС оштукатуривается спеціальним розчином (можна використовувати плитковий клей), на розчин приклеюється сітка зі скловолокна, а потім — фінішна штукатурка. Укоси виходять і красивими і теплими.

Після установки вікна.

Вікно не рекомендується відкривати до повного розширення і застигання монтажної піни. Оптимально не відкривати вікно протягом 24 годин. Ця умова слід строго дотримуватися для широких і важких поворотних стулок пластикового вікна. По завершенні всіх брудних робіт не забудьте видалити з вікна захисну плівку. Клейка основа захисної плівки втрачає свої властивості при тривалому тепловому впливі і може зіпсувати естетичний вигляд пластикового профілю.

Нюанси експлуатації та обслуговування пластикових вікон.

Провітрювання приміщення після установки герметичних по суті вікон необхідно мінімум 3-4 рази в день по 10-15 хвилин. Для тих, хто в силу яких обставин не може виробляти цю процедуру — є варіант використання мікропровітрювання або повітряного клапана.

- Мікропровітрювання (інші назви: щілинне провітрювання, зимове провітрювання і т.п.) — по суті є механізмом фурнітури, що дозволяє відкривати стулку вікна на незначну відстань, якого недостатньо для швидкого провітрювання і виникнення протягу, однак достатньо, щоб підтримувати в приміщенні нормальну вологість і температурний режим. При замовленні вікон обов’язково уточніть, що б обрана вами фурнітура забезпечувала цей режим відкриття вікна.

- Повітряний клапан (у рекламі можна зустріти назву клімат-контроль, найбільш відомий виробник «Аереко») — пристосування, що представляє собою невеликий вузький короб (від 30 см завдовжки), що встановлюється на попередньо просвердлені частини вікна (найчастіше на верху стулки вікна) і регулюють процес провітрювання приміщення за рахунок датчика (полімерної плівки), вологості. При підвищенні вологості в приміщенні вище заданого рівня, клапан відкривається і свіже повітря надходить у приміщення. При бажанні клапан може бути примусово закрито механічним перемикачем.

Примітка: існує можливість установки як мікропроветрівателя, так і клапана у вже встановлені вікна. Підстерігають небезпеки: і той і інший метод провітрювання не можуть гарантувати необхідного температурного режиму. Установка клапана припускає просвердлювання віконної стулки (або рами, якщо клапан встановлюється на раму) і при виході з ладу, заміні підлягає вся конструкція.

У висновку статті адміністрація сайту DelaySam.ru висловлює подяку працівникам фірми «Бізнес-М» за наданий матеріали і консультацію.

Отримати персональну консультацію з усіх питань, пов’язаних з пластиковими вікнами і стосовно до вашого конкретного випадку, догляду за пластиковими вікнами та ін, ви можете на сайті компанії «Бізнес-М», пластикові вікна з профілю VEKA .. Доброзичливі і знають менеджери компанії охоче відповідять на всі ваші запитання.

Comments are closed.